Rynek sztuki w Polsce

rynek-aukcyjny.gif
  • nowość
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Wydawca/Producent: artinfo.pl
Kod produktu: 9788361706519

Dodatkowe informacje

Autor red. Artinfo
Wydawnictwo Artinfo
Tłumaczenie Polskie
ISBN 9788361706519
Format 27x21
Oprawa miękka
Rok wydania 2019
Ilość stron 277

Opis

Najważniejszy raport o polskim rynku sztuki

• 277 stron
• 75 rankingów
• 56 wykresów
• 250 barwnych reprodukcji

Raport do nabycia w siedzibie Artinfo przy
ul. Dzielnej 3 w Warszawie oraz w salonach sieci EMPIK.

Dostępny także w sprzedaży wysyłkowej - zamówienia przyjmujemy mailowo: raport@artinfo.pl

Cena egzemplarza 49 zł.

To najnowsza edycja najbardziej kompleksowego raportu na temat kondycji polskiego rynku sztuki. Obejmuje wnikliwą analizę rynku w 2018 i początku 2019 roku oraz prognozę na cały rok 2019.

Raport o rynku aukcyjnym w 2018 roku:

• wysokość obrotów wyniosła 252 mln zł (wzrost o 17,7%);
• liczba przeprowadzonych aukcji: 302, o 18 więcej niż rok temu;

• najwyższa uzyskana cena za pojedyncze dzieło sztuki: 4 720 000 zł (z opłatą aukcyjną) za olej „M 39" Wojciecha Fangora (Desa Unicum, 29.11.2018);

• największa transakcja 2018 roku: 6 960 000 zł (z opłatą aukcyjną) za grupę pięciu obrazów Wojciecha Fangora wylicytowanych jako jedna pozycja w katalogu (Polswiss Art, 11.12.2018);

• aukcja o największej łącznej wartości sprzedaży: 22 mln zł, Polswiss Art, 11.12.2018;

• liczba nowych transakcji, które znalazły się w tegorocznym zestawieniu Artinfo TOP 1000 - prezentującym tysiąc najdroższych dzieł sztuki po 1989 roku: 238.

Ponadto w Raporcie Artinfo 2019 znajdą Państwo m.in.:

• bogaty zestaw statystyk, wykresów i tabel,

• rankingi artystów i największych transakcji,

• obszerne rozdziały o sztuce dawnej, współczesnej oraz młodej i aktualnej,

• komentarze ekspertów,

• porównanie wyników polskich domów aukcyjnych,

• ranking Artinfo Top 1000 - zawierający spis tysiąca najdrożej sprzedanych dzieł sztuki od 1989 roku (www.artinfo.pl/TOP1000),

• analizę rynkową wiodących artystów - Meli Muter i Jerzego Nowosielskiego,

• analizę artystów tworzących na rynku sztuki młodej i aktualnej - Bartłomieja Kotera oraz Zofii Błażko,

• analizę rynku aukcji charytatywnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl